Zdrowe serce za pomocą witaminy E i C

Autorem artykułu jest Tobiasz Duda

Witaminy C i E są jednymi z bezpiecznych substancji, nawet przyjmowanie w pokaźnych dawkach. Witamina C nie wywołuje tworzenia się kamieni nerkowych, ale to tylko jedna z zalet tej cudownej witaminy.


Witamina E może zadziałać trochę przeciwkrzepliwie, dlatego jeżeli używasz inne specyfiki na serce zwłaszcza te przeciwko zakrzepom, skonsultuj się z lekarzem.


To zdumiewające, że witaminy c i e mogą wyleczyć nas nawet wówczas, gdy naczynia tętnicze są już za bardzo zmniejszone, dlatego też nie powinniśmy siedzieć z założonymi rękami, czekając na zawał. Jeżeli tylko możesz utrzymywać drożność tętnic, to zawał ci nie grozi. Witaminy dają nadzieję milionom ludzi, którzy nie są na razie tak chorzy, by musieli zażywać nienaturalnych farmakologicznych środków na serce. Spore grono lekarzy twierdzi, iż zawierające przeciwutleniacze witaminy, C i E działają nie tylko prewencyjnie, ale również objawowo.


Witamina e udrażnia schorowane i przytkane tętnice, tak iż wracają się aż do pierwotnego stanu i krew może przepływać bez oporu. Witamina e potrafi również natychmiastowo spowolnić, miażdżyce. Dzieje się tak dlatego, że, witamina e mieści w sobie, aktywne substancje o działaniu przeciwzapalnym, które również redukują cholesterol LDL. W wielu danych, witaminy e i c były bardziej przydatne przy leczeniu chorób serca niż środki farmaceutyczne.


Kiedy się starzejesz twoje tętnice ulegają zwężeniu. Dzieje się tak za sprawą powstawania blaszek miażdżycowych. Ściany tętnicze są powiększone, na dodatek są twarde, brak im elastyczności. Krew nie jest w stanie teraz przepływać tak płynnie jak w zdrowych naczyniach. Być może masz podwyższony poziom cholesterolu lub nadciśnienie, czy też nawet doświadczyłeś ataku serca. Jeśli tak musisz spróbować najnowszych, naturalnych medykamentów, których kluczowymi komponentami są witaminy e i c oraz lucerna siewna.


Witaminy C i E to bardzo mocne przeciwutleniacze. Wobec tego , działają przeciw destrukcyjnemu działaniu substancji gnieżdżących się w ciele człowieka, nazywanych wolnymi rodnikami. Powstają one jako wyniki przemiany materii lub też dostają się do ciała z zewnątrz, w efekcie działania różnego rodzaju chorobotwórczych czynników, takich jak związki zanieczyszczające powietrze. To wolne rodniki ponoszą odpowiedzialność za schorzenia serca: powodują nagromadzanie cholesterolu w ścianach tętnic, do zaburzeń funkcji naczyń krwionośnych.
_ _ _ _ _

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl 

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij