Podświadomość Jako Pomoc w Zwalczeniu Nałogu

Autorem artykułu jest Andrzej Ryszard Szubka


Bardzo często podejmujemy decyzję o rzuceniu jakiegoś nałogu i nic z tego nie wychodzi. Artykuł wskazuje pewne sposoby pomagające nam w dotrzymaniu tego postanowienia.

Wielu z nas przy różnych okazjach podejmuje postanowienia zmierzające do porzucenia nałogów czy krepujących przyzwyczajeń.

Okazją taką bardzo często jest nadejście nowego roku, który to chcemy przeżyć inaczej niż dotychczas, bez uzależnień i krępujących nas przypadłości.

Załóżmy, że nasze postanowienie ma na celu rzucenie nałogu jakim jest palenie papierosów.

Powzięliśmy decyzję, nastroiliśmy się do wytrwania w swoim postanowieniu i ufni w siebie zaczynamy nowy, lepszy dla nas czas.

Pierwsze godziny i walka z samym sobą

nałóg nikotynowy
Minęła godzina 24 więc zgodnie ze swoim postanowieniem wrzucamy do kosza pozostałe u nas papierosy i zapalniczkę. Więcej nie będzie nam to potrzebne. Hurra jesteśmy wolni, nie palący, zdrowsi i dumni z siebie okrutnie. 

W jaki jednak sposób wspomóc się w dotrzymaniu tego postanowienia kiedy przekora i wcześniejsze uzależnienie podpowiadają nam: a może rzucić palenie z nastaniem nowego dnia, na pewno nagła zmiana nie jest dobra dla zdrowia, nie dam rady wytrwać, nie potrafię tego zrobić - wskazują nam też wiele innych powodów, które pozwoliły by powrócić do kontynuowania palenia.

Na nasze szczęście zostaliśmy wyposażeni przez stwórcę w najlepsze, skuteczniejsze i zawsze dostępne narzędzie jakim jest podświadomość. Twoje wnętrze kryje nieskończone zasoby i możliwości, zwróć się ku niemu a spełnią się Twoje najskrytsze marzenia.

Zmień swoje nawyki myślowe i nie myśl o chwilowym przyjemnym uczuciu jakiego dostarczało Ci palenie lecz o wszystkich jego niedobrych skutkach, o tym jak wyrywało Ci płuca od kaszlu, o tym jak ukochana osoba całowała popielniczkę zamiast Ciebie, jak po zapaleniu papierosa kręciło Cię w brzuchu i zmuszało do szybkiego biegu do toalety i wielu nieuleczalnych chorobach do których prowadzi palenie. O tym wszystkim pomyśl wtedy, kiedy najdzie Cię ochota na papieroska. 

Pamiętaj, WYBIERASAZ SAM i to TY JESTEŚ WŁADCĄ SWOJEJ DUSZY (podświadomości) masz wolny wybór, wybierz zdrowie i dobrą kondycję na długie lata życia.

Musisz tylko wierzyć, systematycznie myśleć i powtarzać sobie, że dotrzymasz swojego postanowienia, że jesteś osobą nie palącą i nie odczuwasz potrzeby puszczenia dymka. Powtarzając to sobie każdego dnia szybko zobaczysz jak  Twoja podświadomość w nagrodę za Twoją wiarę i upór urzeczywistni Twoje myśli.

Ponad wszelką wątpliwość udowodniono ścisłą współzależność akcji i reakcji. Działaniem są Twoje myśli, natomiast reakcja to odzew podświadomości na daną myśl. Dlatego powinieneś zawsze przestrzegać tego by nigdy świadomie nie wątpić w powodzenie i nie dopuszczać do siebie negatywnych myśli. Utwierdź się w przekonaniu, że mocno wierzysz iż nieświadoma siła, która podszepnęła Tobie pragnienie rzucenia nałogu właśnie je przez Ciebie urzeczywistnia. Taka postawa pozwoli Tobie pokonać wszelkie pokusy powrotu do nałogu.

W chwilach krytycznych wyobrażaj sobie obrazowo w swoich myślach, że już nie jesteś uzależniony od nałogu i ciesz się tym jak tylko potrafisz najmocniej. Podświadomość uzna to za fakt i urzeczywistni Twoje noworoczne postanowienie.
_ _ _ _ _

Andrzej Szubka

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij