Najczęstsze infekcje intymne

Jednymi z najpowszechniej spotykanych infekcji i zapaleń, są te które dotyczą stref intymnych. Najczęściej cierpią na nie kobiety, a ich przyczyny mogą być bardzo różne. Najczęstszymi infekcjami, jakie dotykają kobiety są te podłoża grzybiczego i bakteryjnego.
 
 
kobieta infekcje intymne
Objawami, które zawsze powinny wzbudzić niepokój są suchość pochwy i pieczenie pochwy. I choć grzybica jest bardzo wstydliwą przypadłością nie powinniśmy odkładać wizyty u specjalisty. Grzybica pochwy zazwyczaj wiąże się z grzybami candida, dla których środowisko pochwy jest idealne by mogły rozwijać się i pasożytować. Bardzo często zarażamy się grzybicą pochwy podczas wizyt w toaletach publicznych czy basenach. Jednak przyczyna może być niezależna od naszego zachowania i higieny.
 

Zakażenie pochwy grzybami candida może również wziąć się z tego, iż pod wpływem zmian hormonalnych, lub stosowania antybiotyków PH pochwy staje się bardziej obojętne i podatne na rozwój drobnoustrojów i grzybów. Zapalenie pochwy zawsze wiąże się z wystąpieniem bardzo odczuwalnych i widocznych objawów, których nie powinno się bagatelizować. Szczególnie jeśli staramy się o dziecko lub już jesteśmy w ciąży. Ciąża infekcje są niebezpieczne zarówno dla zdrowia matki jak i dziecka. Warto więc przede wszystkim dużą wagę przykładać do profilaktyki. W tym celu warto stosować specjalny płyn do higieny intymnej jak na przykład plive fem żel. Zwykłe mydło może podrażniać okolice intymne i wpływać na wysokość PH a co za tym idzie na nasze bezpieczeństwo.
 
 
Infekcje intymne dotykają zazwyczaj obu partnerów – będąc więc w związku i mając problem z infekcją, powinniśmy zadbać by nasz partner również przeszedł leczenie. A to zazwyczaj ogranicza się do stosowania odpowiednich, mało kłopotliwych środków a terapia wcale nie jest czasochłonna i nie wymaga wielu wyrzeczeń. Skutki długotrwałych infekcji to między innymi obniżona płodność i gorsza jakość życia seksualnego.
 
 

1 komentarz:

weronikawronska pisze...

Bardzo ciekawy artykuł. Z doświadczenia wiem że z grzybicą naprawdę ciężko wygrać. Gdy leki nie działają dobrze jest zrobić dokładniejsze badania w celu określenia typu grzyba. Ja polecam tą przychodnię z Wrocławia http://www.euroimmundna.pl/punkt. Nie trzeba czekać w kolejkach a wyniki są naprawdę szybko.


Udostępnij:

Tweetnij