Odchudzanie z dietetykiem

Autor: Iza Salamondieta
Chyba sporo osób - szczególnie kobiet - chce schudnąć do lata. I to dodajmy w szybkim czasie. Ale jak tu pozbyć się kilku, a nawet kilkunastu kilogramów w zaledwie kilka tygodni? Jest na to jedna rada: zastosować dietę. 


Jednak trzeba mieć świadomość, że skuteczny plan dietetyczny to nie tylko rezultaty w postaci straty paru kilogramów. To także efekt, utrzymujący się nawet po zakończeniu diety odchudzającej. A zatem, jeśli chcemy efektownie zrzucić zbędny balast ze swego ciała, to wówczas warto przeprowadzić odchudzanie z dietetykiem. Jest to dobre rozwiązanie, które pomoże uniknąć nam efektu jo – jo.
 
 
Dietetyk i jego zadania

 
Dietetyk to bardzo „pomocna dłoń”, szczególnie dla tych osób, które zmagają się z zrzucaniem zbędnych kilogramów. Zadaniem dietetyka jest zaplanowanie sposobu odżywiania się dla indywidualnej osoby zgodnie ze standardami obowiązującymi przy racjonalnym żywieniu. Dietetyk wie, jak można skutecznie przeciwdziałać efektom nieodpowiednio skomponowanego jadłospisu. Doświadczony specjalista dobiera dietę, by ta uwzględniała „posiadane” choroby i dolegliwości. Dzięki takiemu działaniu osoby, mające sporą nadwagę i dodatkowo cierpią na inne schorzenia mogą skutecznie przeprowadzić odchudzanie bez jakiejkolwiek szkody dla swego zdrowia.
 
Dietetyk – jak już wspomniałam- dokładnie opracuje dietę tylko i wyłącznie dla naszych potrzeb, uwzględni nasze choroby i dolegliwości, tak by faktycznie nasza waga uległa pomniejszeniu. Nie jest to możliwe w przypadku, gdy sami sobie wybierzemy i ułożymy jadłospis. Czasem bywa tak, że wprowadzone przez nas samych zmiany nawyków żywieniowych są tak duże i pełne wyrzeczeń, że trudno jest nam „przestawić się” na inny sposób żywienia. Wówczas rezygnujemy z odchudzania. A nie powinniśmy. Wówczas warto wybrać się do dietetyka, który nam pomoże w zmaganiach z zrzucaniem zbędnych kilogramów. Bardzo często jadłospis ułożony przez dietetyka nie jest tak bardzo drastyczny, jakby mogło się z początku wydawać. Czasem tylko niewielka zmiana, czy ograniczenie ilości przyjmowanych kalorii wystarcza, aby zrzucić parę kilo zbędnego „bagażu”.
 
Podkreślę jeszcze, że zadaniem dietetyka nie jest wyłącznie staranne ustalenie diety zmniejszającej masę ciała. Doświadczony specjalista z dziedziny żywienia potrafi także przygotować dietę stabilizacyjną, która uchroni nas przed wystąpieniem efektu jo – jo (czyli powrotu do wagi sprzed odchudzania).
 
Kto powinien skorzystać z pomocy dietetyka
 
Do dietetyka powinni udać się Ci wszyscy, którzy pomocy już od dłuższego czasu zmagają się ze zrzucaniem zbędnych kilogramów. I w takich właśnie przypadkach dieta opracowana przez doświadczonego dietetyka będzie z pewnością właściwsza i niewątpliwie przyniesie satysfakcjonujące rezultaty. Jednakże trzeba pamiętać, że kuracja dietetyczna będzie wówczas efektywna, gdy osoba zgłaszająca się do specjalisty będzie współpracować z nim. Bowiem tylko stosowanie się do zaleceń dietetyka i skrupulatne spełnianie wymogów diety zaowocuje gubieniem nadmiernej masy ciała. 
 
Wizyta u dietetyka
 
Na początku, gdy zamierzamy wybrać się do dietetyka, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż jedna wizyta u specjalisty nie będzie wystarczająca. Bowiem jeśli bardzo chcemy aby nasza waga spadła, to należy systematycznie korzystać z porad dietetyka. Jest to konieczne, bowiem jeśli chcemy faktycznie zrzucić kilkanaście kilogramów bez szkody dla swego zdrowia to musimy skorzystać z wizyt u dietetyka.
 
Podczas wizyty u dietetyka zadawane są pytania, które pozwolą ustalić i opracować bardzo pomocny jadłospis. W związku z tym warto specjaliście powiedzieć o przeżywanych chorobach i posiadanych dolegliwościach, które osłabiają nasz organizm.
 
Po przeprowadzeniu wywiadu, wykonywane są potrzebne badania, na podstawie których można ocenić rzeczywistą kondycję i określić stan zdrowia. Dzięki tym badaniom dietetyk może określić przyczynę naszej nadwagi, a ponadto ustalić których witamin i minerałów mamy za mało. 
 
Odchudzanie z dietetykiem może zakończyć się wielkim sukcesem!
 
Chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów (szczególnie, jeśli jest ich naprawdę sporo), to powinniśmy skorzystać z porad dietetyka. Odchudzanie pod okiem specjalisty z dziedziny żywienia może okazać być naprawdę dobrym rozwiązaniem. Bowiem dzięki odpowiednio dobranemu planowi żywieniowemu można skutecznie uzyskać mniejszą wagę. Warto jednak pamiętać, że dietetyk tylko i wyłącznie określa nam plan dietetyczny, który to my powinniśmy skrupulatnie wypełniać. Jeśli tego nie uczynimy to odchudzanie nie przyniesie żadnych efektów. Powinniśmy zatem znaleźć w sobie tyle motywacji i siły, by przeprowadzić kurację dietetyczną do końca.
 
Odchudzanie z dietetykiem wymaga regularnych wizyt w gabinecie specjalisty. Powinniśmy korzystać z wizyt kontrolnych, bowiem wówczas dietetyk może na bieżąco sprawdzać i oceniać, czy rzeczywiście opracowana dieta jest skuteczna i przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Jeśli nie, to wówczas następuje tylko zmiana zastosowanych nawyków żywieniowych.
 
I pamiętajmy, że odchudzanie z dietetykiem może zakończyć się wielkim sukcesem, ale pod warunkiem ścisłego przestrzegania zasad zastosowanej diety.
 


 

Brak komentarzy:


Udostępnij:

Tweetnij